Test osobowości głównej bohaterki

Hej! Pomyślałam, że dziś możemy zrobić małą zabawę. W końcu zbliżają się Święta, życie trochę zwalnia, a my staramy się poświęcić więcej czasu na odpoczynek i rozrywkę. Dlatego dziś proponuję wam taką zabawę: wejdźcie na stronę 16personalities i zróbcie test osobowości swojej ulubionej książkowej postaci. Możecie zostawić mi w komentarzach wyniki. Ja poniżej pokażę wam wyniki testu osobowości głównej bohaterki „Chinopolu” (przeczytaj tutaj o książce, którą napisałam) – Heleny. Zaczynamy 😀

Wynik – Wirtuoz

Trochę się zdziwiłam widząc, jaki wynik dał test osobowości Heleny. Myślę, że dyzonans wynika z innej rzeczywistości – tej, w której żyje bohaterka. Niektóre elementy opisu osobowości po prostu nie ujawniłyby się w szarej Polsce pod zaborami Chin. Sporo elementów jednak pasowało i te elementy wam pokażę poniżej.

„Wirtuozi uwielbiają poznawać otaczający ich świat wszystkimi zmysłami, dotykając go i badając trzeźwym umysłem i żywą ciekawością.”

„Badają pomysły, tworząc i rozwiązując problemy metodą prób i błędów oraz dzięki praktycznym doświadczeniom.”

„Ludzie o osobowości Wirtuoza lubią pomagać i dzielić się doświadczeniem, zwłaszcza z osobami, na których im zależy.”

„Decyzje Wirtuozów wynikają z praktycznego poczucia realizmu, a podstawą ich osobowości jest silny zmysł bezpośredniej sprawiedliwości, przejawiają postawę “czyń innym tak, jakbyś chciał, aby tobie czyniono”.”

„Nie są jednak przesadnie ostrożni, nie należą na przykład to tych, którzy starają się nie nadepnąć komuś na odcisk, aby uniknąć podobnej reakcji ze strony tej osoby – zamiast tego często posuwają się za daleko, akceptując zarówno dobrą, jak i złą odpłatę jako uczciwą grę.”

Helena jest narwana, najpierw działa albo mówi, a potem myśli. To jedna z jej ważniejszych cech, a nie znalazłam jej ani w tym typie osobowości ani w żadnym innym. Myślę, że te testy opisują osobowości w trochę zbyt miły sposób 😀 trzeba brać na nie poprawkę.

Jestem ciekawa, jakie wy wybraliście postacie i co wam wyszło. Dajcie znać w komentarzach!

Zamieszczono w: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *