Wybieramy tytuł książki, którą piszę

Możesz zadecydować o tym jaki będzie tytuł książki! 🙂

Cześć! Chciałabym dziś poruszyć temat, który od jakiegoś czasu dręczy mnie trochę. Chociaż aktualnie dążę do wydania swojej pierwszej powieści, to piszę już kolejną. Mam już kilkadziesiąt stron, jednak wciąż nie mam tytułu! Dziś chciałabym was prosić o pomoc – muszę ustalić tytuł książki.

O czym jest nowa powieść?

Moja poprzednia powieść plasuje się w gatunku Young Adult/alternatywna rzeczywistość. Powieść, którą piszę aktualnie, nazwałabym futurystyczną książką z wątkiem kryminalistycznym dla dorosłych. Nadałam jej roboczy tytuł „Geny”. Czytelnik zostaje przeniesiony do bliskiej przyszłości, gdzie większość krajów sekwencjonuje genomy swoich obywateli już w chwili narodzin. Zależnie od przepisów danego państwa, geny zarodka można edytować tylko w celu wycięcia chorób genetycznych albo także w innych celach (np. zmiana koloru włosów). Niektóre państwa zupełnie odrzuciły możliwości genetyki i zakazane są jakiekolwiek badania, dzięki którym obywatele mogliby się dowiedzieć czegoś o swoich genach.

Czytelnik poznaje losy czterech bohaterów mieszkających w różnych krajach, a ich losy łączą się i krzyżują na wiele sposobów. Niektórzy z nich przeszli edycję genów, inni cierpią na brak możliwości badań, które mogłoby im odmienić życie. Czy ich życia i losy dyktowane są genami? Czy genom stanie się fatum XXI wieku?

… i tu pojawia się problem

Nie mam pojęcia, jaki tytuł byłby najlepszy dla tej książki 😀 Podobno są autorzy, którzy czekają do ostatniego słowa z nazwaniem swojej książki. Mam jednak w głowie już cały zarys fabuły powieści i wciąż nie wiem, jaki miałaby nosić tytuł.

Dlatego pytam was, Miłośniczki i Miłośnicy Prozy – jaki dalibyście tytuł tej powieści? Pod tym postem możecie dodawać wasze propozycje w komentarzach. Liczę na was!

4 myśli na “Wybieramy tytuł książki, którą piszę”

  1. Trudne zadanie wybrać tytuł, bez przeczytania powieści 🙂 „Szczęściarze” (bo kto jest naprawdę szczęściarzem, ten którego geny są zmanipulowane, czy „naturalni”?) Pozdrawiam 🙂 Basia

  2. Cześć Ola! 🙂 a może tytuł „manipulacja” ? bo może odnosić się zarówno do tej genetycznej, społecznej jak i politycznej. Trzymam kciuki za lekkie pióro 😉 i czekam na książkę 😀 /Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *